Tragiczny incydent w Tarnowie Opolskim: Zamach nożowników kończy się śmiercią młodego mężczyzny i zranieniem drugiego

Tragiczny incydent w Tarnowie Opolskim: Zamach nożowników kończy się śmiercią młodego mężczyzny i zranieniem drugiego

W nocy między 17 a 18 grudnia nastąpił tragiczny atak na grupę młodzieży w Tarnowie Opolskim. W rezultacie 18-latek stracił życie, a 32-letni mężczyzna został ranny. Sprawcą była 46-letnia osoba, która jest teraz w rękach policji.

Po godzinie 2:30 nad ranem 17 grudnia, sześcioosobowe towarzystwo znajomych stało się celem ataku ze strony zamaskowanego napastnika uzbrojonego w nóż. Według relacji świadków, nieznany mężczyzna zaatakował grupę, powodując śmiertelne obrażenia u 18-latka i niegroźne zranienia u 32-latka – informuje asp. Przemysław Kędzior z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Po ataku, ofiary zostały przewiezione do najbliższego szpitala na własną rękę. Policja otrzymała informację o zdarzeniu od personelu szpitalnego i natychmiast udała się na miejsce incydentu. Tam zabezpieczono dowody oraz monitoring pokazujący miejsce ataku. Po przesłuchaniu świadków, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 46-letniego mężczyznę – dodaje Kędzior.

Napastnik został aresztowany 17 grudnia około godziny 15:00. Na miejscu znaleziono również różne narzędzia, które mogły być użyte podczas ataku. 46-letni mężczyzna zostanie teraz postawiony przed sądem pod zarzutem zabójstwa.

Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany policji. Prawdopodobnie odbywał już karę pozbawienia wolności i był nawet członkiem tej formacji. Teraz może mu grozić kara dożywotniego więzienia.