Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 426: samochód osobowy z przyczepą uderzył w przepust i wpadł do rowu

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 426: samochód osobowy z przyczepą uderzył w przepust i wpadł do rowu

Na drodze wojewódzkiej nr 426, w Zalesiu Śląskim doszło do niepokojącego incydentu drogowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ratownicy odkryli przerażającą scenę – samochód marki Volkswagen leżał w rowie przydrożnym, a jego przyczepka była znacznie uszkodzona.

We wtorek, 30 stycznia, chwilę po godzinie 8 rano, służby ratownicze otrzymały informację o tragicznym wypadku na ulicy Sławięcickiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 426 w Zalesiu Śląskim.

Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że pojazd osobowy z niewiadomych powodów zjechał z drogi i uderzył mocno w betonowy przepust. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została uwięziona wewnątrz pojazdu i do jej uwolnienia było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego – podaje miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP).

Jeszcze przed nadejściem pomocy profesjonalnej, pierwszą pomoc poszkodowanej osoby udzielili dwaj świadkowie zdarzenia – prezes PKS w Strzelcach Opolskich oraz strażak z OSP Kadłub, który pełni także funkcje w Jednostce Ratowniczno-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.