Ulice w dzielnicy Generalskiej nadal w remoncie

Ulice w dzielnicy Generalskiej nadal w remoncie

Ulice w dzielnicy Generalskiej w remoncie. Ile jeszcze potrwają prace?

Ulice w dzielnicy Generalskie doczekały się w końcu remontu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli bardziej komfortowo się po nich poruszać. Niestety prace nie przebiegają tak sprawnie, jak na początku to zakładano. Wszyscy liczyli na to, że już po chwili będzie można wypróbować nową jezdnie i zażyć trochę komfortu. Jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ prace jeszcze trochę potrwają.

Okazuje się, że konieczne jest naprawienie licznych zniszczeń na drogach, więc trzeba było poszerzyć plany. Chodzi między innymi o ulicę Zajączka, którą już częściowo wyremontowana. Oprócz tego niezbędne będzie stworzenie chodnika wzdłuż ul. Waryńskiego oraz wiele innych.

Musimy poczekać do następnego roku

Okazało się, że remont nie tylko nie skończy się w Listopadzie, ale że w ogóle nie skończy się w tym roku. Władze miasta już zapowiedziały, że pracy będą trwać nadal w roku 2022 roku. Okazuje się, że poszerzono plany dotyczące remontu. Oprócz tych ulic, które początkowo wymagały remontu, roboty rozpoczną się w jeszcze innym miejscach.

Głos zabrała Teresa Sobel-Wiej, która obecnie pełni funkcję dyrektora MZD. Przypomniała ona, że na opolskich ulicach można znaleźć bardzo dużo zniszczeń, które wymagają natychmiastowej naprawy. Dlatego własnie prace potrwają dużo dłużej niż wynikałoby to z początkowych planów. Dopiero kiedy wszystkie takie miejsce doczekają się remontu, będzie można spokojnie przywrócić ruch uliczny. Na ten moment jednak kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i pogodzić się z faktem, że ich trasy będą jeszcze przez jakiś czas nieprzejezdne.

Remonty cały czas trwają

Remonty ulic trwają w tym momencie w całej Polsce, od Gorzowa Wielkopolskiego, przez Łódź aż do Białegostoku. Mieszkańcy Opola również muszą się mierzyć z tą drobną niedogodnością, jaką jest stanie w korkach i obieranie okrężnych tras. Może nas to denerwować, ale zasadniczo dzieje się to z korzyścią dla nas. Po remoncie drogi będę dużo lepsze do jazdy, dużo prostsze a także poruszanie się po nich będzie bezpieczniejsze. A że z tego powodu trzeba trochę pocierpieć, to już inna sprawa.