Województwo Opolskie ogłasza szczegóły kolejnej edycji Marszałkowskich Budżetów Obywatelskich i Opolskiej Marki

Województwo Opolskie ogłasza szczegóły kolejnej edycji Marszałkowskich Budżetów Obywatelskich i Opolskiej Marki

Dzisiejszy poranek w Sali im. Znaku Rodła był wyjątkowo dynamiczny, kiedy to o godzinie 9 rozpoczęła się konferencja prasowa organizowana przez władze województwa opolskiego. Omawiane były szczegóły dotyczące kolejnej odsłony Marszałkowskich Budżetów Obywatelskich oraz Opolskiej Marki.

Podczas tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono łącznie 83 projekty, które aplikują o sumę 9.200.000 złotych. Z tych projektów, 29 posiada zasięg subregionalny, a pozostałe 54 mają zasięg powiatowy. Lecz niestety, pięć z nich nie przeszło formalnej oceny prawnej z powodu braku lub błędnie wypełnionych list poparcia dla proponowanych zadań.

Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, podkreśla, że Marszałkowski Budżet Obywatelski cieszy się dużą popularnością, co jest dla nich powodem do radości. Wskazuje, że to są pieniądze przeznaczane na realizację pomysłów mieszkańców, które przynoszą największą satysfakcję.

Przegląd zgłoszonych projektów z podziałem na subregiony przedstawia się następująco: Miasto Opole i powiat opolski zgłosiło 17 zadań, powiaty kluczborski, namysłowski i oleski – 24 zadania, powiaty głubczycki, prudnicki i krapkowicki – 16 zadań, powiaty brzeski i nyski – 8 zadań oraz powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki – 12 zadań. Proces głosowania na wybrane projekty rozpocznie się 10 czerwca, zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej.

Jednocześnie rusza kolejna edycja konkursu „Opolska Marka 2023”, który ma na celu promocję najlepszych produktów, produktów spożywczych, usług oraz pracodawców w regionie. Laureaci zdobywają prawo do korzystania z prestiżowego symbolu „Opolskiej Marki” w celach promocyjnych zarówno w kraju jak i za granicą. Konkurs obejmuje takie kategorie jak: Pracodawca roku, Usługa roku, Produkt roku oraz Produkt spożywczy.

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zachęca wszystkich chętnych do udziału, szczególnie przedsiębiorców i pracowników. Zgłoszenia można przesyłać wyłącznie elektronicznie na adres: [email protected]. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca października 2024 roku.