Zakończenie poszukiwań 15-letniego chłopca z Namysłowa: odnaleziony niespełna godzinę po zgłoszeniu

Zakończenie poszukiwań 15-letniego chłopca z Namysłowa: odnaleziony niespełna godzinę po zgłoszeniu

15-letni mieszkaniec Namysłowa, który zaginął w niedzielną noc, został bezpiecznie odnaleziony. Mimo strachu i niepokoju, sytuacja zakończyła się pomyślnie dzięki szybkiemu działaniu służb mundurowych. Chłopiec wyszedł z domu w niedzielne popołudnie, a kiedy kontakt z nim urwał się, na następny dzień jego matka zgłosiła zaginięcie do Policji. Dzięki dobrze przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, chłopiec został odnaleziony niespełna godzinę po zgłoszeniu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie otrzymał informację o zaginięciu chłopca w poniedziałek (03.06) około godziny 13:20. Matka zgłosiła zaginięcie swojego syna, który mieszkający z babcią, wieczorem poprzedniego dnia około 21:30 opuścił dom i do tej pory nie wrócił. Mimo że miał przy sobie telefon komórkowy, niestety był on wyłączony.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z namysłowskiej komendy rozpoczęli działania poszukiwawcze. Policjanci zapoznali się z opisem zaginionego i szybko przekazali informacje o zaginięciu do sąsiednich jednostek. Próbowali również skontaktować się ze Służbą Ochrony Kolei i Strażą Miejską. Policjanci sprawdzili okolicę miasta oraz miejsca, w których zaginiony chłopiec mógłby się znajdować. W międzyczasie analizowali i weryfikowali wszystkie informacje, które napływały.

Dzięki zaangażowaniu i skutecznemu działaniu, niecałą godzinę po zgłoszeniu zaginięcia, funkcjonariusze st. sierż. Joanna Lech oraz st. sierż. Łukasz Wróblewski odnaleźli zaginionego nastolatka. Na szczęście chłopiec był cały i zdrowy. Policjanci zadbali o to, by otrzymał niezbędną pomoc, a do czasu przyjazdu matki, opiekowali się nim.

W każdym przypadku zaginięcia dziecka nie powinniśmy zwlekać z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie. Każda sekunda jest bardzo ważna w takiej sytuacji. Ważne jest też dostarczenie jak największej ilości informacji na temat zaginionego – nawet te, które mogą wydawać nam się nieistotne, często pomagają w szybkim odnalezieniu osoby. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydzisz się o nią poprosić. Można zadzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Na terenie województwa opolskiego Komenda Główna Policji wprowadziła pilotażowy program, który umożliwia osobom zgłaszającym zaginięcie dziecka bezpośredni kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Wojewódzkiej Policji. Dzięki temu zwiększa się skuteczność podejmowanych działań przez Policję w przypadkach ogromnego zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci.