Wypadek samochodowy na trasie Opole-Kluczbork – służby ratunkowe podejmują szybką akcję

Wypadek samochodowy na trasie Opole-Kluczbork – służby ratunkowe podejmują szybką akcję

W poniedziałkowy wieczór, dokładniej o 18:16 dnia 12 lutego, służby ratownicze zostały skierowane do miejsca zdarzenia drogowego, które miało miejsce na trasie między Opolem a Kluczborkiem.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej oznaczonej numerem 45 w małej miejscowości Bierdzany. W wyniku kolizji, gdzie osobówka marki Passat uderzyła w tylną część naczepy ciężarówki, doszło do odniesienia obrażeń przez kierowcę samochodu osobowego. Na miejsce przybyły niezwłocznie służby ratunkowe – jednostki straży pożarnej z profesjonalnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 ze stolicy regionu – Opola oraz lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bierdzan. Dołączył do nich również zespół medycznego ratownictwa, funkcjonariusze policji i ekipa pomocy drogowej.

Akcja ratownicza była przeprowadzana na zajętym pasie ruchu, co spowodowało tymczasowe utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego na odcinku trasy pomiędzy Opolem a Kluczborkiem. Służby ratunkowe wykazały się pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, skupiając się na świadczeniu szybkiej i skutecznej pomocy poszkodowanemu oraz na możliwie najszybszym przywróceniu prawidłowego funkcjonowania ruchu drogowego.