Zaproszenie na niecodzienne zwiedzanie Opola kajakiem

Zaproszenie na niecodzienne zwiedzanie Opola kajakiem

W tym sezonie letnim, mieszkańcy i goście Opola mają okazję odkrywać uroki tego miasta z innej perspektywy. Opolski Związek Kajakowy, przy wsparciu lokalnych władz, organizuje event pod nazwą „Z nurtem Opola”. Wydarzenie to pozwala na zapoznanie się z najpiękniejszymi zakątkami miasta zarówno od strony rzeki Odrą, jak i poprzez aktywność sportową. Przygoda „Z nurtem Opola” planowana jest na sobotę, 26 sierpnia, a uczestnicy mają do wyboru dwie tury startowe: o godzinie 10:00 i 13:00. Początek spływu umiejscowiony jest na terenie przystani kajakowej przy ulicy Struga.

Podczas tej niecodziennej trasy, uczestnicy będą mieli okazję przepłynąć przez główną śluzę znajdującą się przy wyspie Bolko. Dalej, płynąc malowniczymi zakamarkami Odry, mijają oni Amfiteatr Tysiąclecia, po czym wpływają w obszar kanału Młynówka. Tak skonstruowana trasa pozwala na dotarcie do historycznej śluzy położonej w sercu miasta. Po jej przekroczeniu pozostaje już tylko ostatni etap podróży, kończący się powrotem do punktu startowego na przystani kajakowej. W tym miejscu na uczestników czeka dodatkowa atrakcja – grill i upominek.

Co ważne, udział w wydarzeniu „Z nurtem Opola” jest całkowicie bezpłatny. Chętni mogą zgłaszać swój udział za pomocą maila na adres [email protected]. Każda osoba ma możliwość zgłoszenia do udziału maksymalnie czterech osób.