Zaproszenie na XXIII Jarmark Franciszkański w Opolu

Zaproszenie na XXIII Jarmark Franciszkański w Opolu

Planujesz spędzić nadchodzący weekend w Opolu? Władze miasta i zakon franciszkański zapowiadają niezapomnianą sobotę i niedziele, 16 i 17 września. Na mieszkańców Opola czeka bowiem obfitujące w liczne atrakcje XXIII edycja Jarmarku Franciszkańskiego. Wydarzenie to jest już dobrze znane i cenione wśród lokalnej społeczności.

Stragany z lokalnymi wyrobami oraz pysznymi przekąskami będą czekały na gości przy ul. Zamkowej, placu obok klasztoru Franciszkanów. Oprócz tego, przygotowano także scenę, gdzie przez dwa dni będzie można podziwiać występy wielu artystów – nie tylko tych z Opola. Atrakcje przewidziano również na terenie samego klasztoru.

Gwardian wspólnoty franciszkańskiej w Opolu, o. Lucjusz Wójtowicz informuje, że zwiedzających zaproszą do ogrodu klasztornego oraz podziemi klasztornych. Chcą pokazać miejsca, gdzie spoczywają założyciele miasta, m.in. książę Władysław II, fundator klasztoru na Jasnej Górze. Dodatkowo organizatorzy chcą zaprezentować tzw. franciszkańską spiżarnię, czyli różnorodne produkty spożywcze. Jak podkreśla o. Lucjusz, Święty Franciszek chwalił Boga też za dary przyrody.

W tym bogatym programie artystycznym na sobotę zaplanowano występ zespołu Arka Noego o godzinie 18.15. Natomiast od godziny 14 scena będzie pełna życia. O godzinie 15 odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Opole. Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli posłuchać kwartetu smyczkowego Angelus po godzinie 17, a następnie o godzinie 20.30 będzie koncert zespołu wokalnego Cantores Opolenses w klasztorze. W niedzielę na scenie pojawią się laureaci przeglądu pieśni religijnej oraz zespół NSA. Całość jarmarku zakończy niedzielny koncert kapeli Kotława z Beskidu Śląskiego (o godzinie 17.30).