Zatrzymanie 5 mężczyzn za ostrzelanie domów w Chodlu: działania policji z Lublina i Opola

Zatrzymanie 5 mężczyzn za ostrzelanie domów w Chodlu: działania policji z Lublina i Opola

W wyniku działań operacyjnych prowadzonych przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz jednostki policyjnej z Opola Lubelskiego, zatrzymano pięciu mężczyzn. Zostali oni aresztowani w kontekście incydentu polegającego na ostrzelaniu dwóch rezydencji w miejscowości Chodło. Wszyscy zatrzymani zostali już oficjalnie oskarżeni przez prokuraturę o doprowadzenie do sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu innych osób. Spośród pięciu zatrzymanych, trzech mężczyzn w wieku 38, 62 i 75 lat zostało umieszczonych w tymczasowym areszcie. Wszystkim podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Cała sytuacja miała miejsce w ostatnią niedzielę, 12 listopada bieżącego roku, w Chodle. Dyżurny z opolskiej jednostki policyjnej otrzymał zgłoszenie informujące o oddanych strzałach w kierunku dwóch domów.

Na miejsce natychmiast skierowano patrole, które po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia potwierdziły, że dwa budynki mieszkalne zostały uszkodzone w wyniku strzelaniny.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych i śledztwa, policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali wsparcie od kolegów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podczas tych działań ustalili, że powiązanych z incydentem może być pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 75 lat, pochodzących z powiatu opolskiego. Wszyscy oni zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie policyjnym.