Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Prószkowskiej i Dworskiej przyczyną nagłego zatrzymania krążenia jednego z kierowców

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Prószkowskiej i Dworskiej przyczyną nagłego zatrzymania krążenia jednego z kierowców

Wtorek, 9 kwietnia, przyniósł niepokojące wydarzenia w Opolu. Na skrzyżowaniu Prószkowskiej i Dworskiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji samochodowej pomiędzy dwoma pojazdami osobowymi. Następstwem tego zdarzenia była krytyczna sytuacja medyczna jednego z kierowców – nagle zatrzymało mu się serce.

Alarm wpłynął do opolskich służb ratunkowych o godzinie 19:40. Wiadomość dotyczyła zderzenia dwóch samochodów: Volkswagena i Forda. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce skierowano jednostki straży pożarnej, ekipę medyczną oraz policję.

Wszystko wskazuje na to, że do zaistnienia kolizji przyczyniła się poważna niedyspozycja zdrowotna kierującego Volkswagenem. Mężczyzna ten niespodziewanie stracił kontrolę nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku takiego obrotu sprawy, doszło do nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Na szczęście, dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji ratowników udało się przywrócić mu czynności życiowe. Po stabilizacji stanu zdrowia, mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Incydent ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję.