Zmiany w organizacji parkowania pod estakadą na pl. Konstytucji 3 Maja w Opolu

Zmiany w organizacji parkowania pod estakadą na pl. Konstytucji 3 Maja w Opolu

Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Opolu przekazał informacje dotyczące zmian w używaniu terenu pod estakadą na placu Konstytucji 3 Maja. W komunikacie, który wydał Mariusz Chałupnik z MZD, znalazła się informacja o zamknięciu tej przestrzeni dla zaparkowanych tam pojazdów. Kierowcy, którzy zostawili tam swoje samochody, będą mieli możliwość ich wyjazdu przez kilka następnych dni.

Prace związane z ograniczaniem dostępu do tego miejsca rozpoczęły się już dzisiaj, czyli w sobotę 19 sierpnia. Jak podkreślają drogowcy, teren ten zostanie zupełnie wyłączony z użytkowania. Planowane jest ustawienie barier blokujących dostęp, co jest kontynuacją wcześniejszych działań podjętych w tym miejscu.

Jeszcze w 2019 roku zaprowadzono pierwsze ograniczenia w postaci barier po jednej stronie „dzikiego parkingu”. Powodem takiej decyzji były liczne kolizje i stwarzane przez zaparkowane tam pojazdy niebezpieczeństwo dla rowerzystów. W marcu 2023 roku proces ten został kontynuowany. Wtedy to zainstalowano energochłonną barierę od strony zjazdu z ulicy Nysy Łużyckiej na całej długości tego nieoficjalnego parkingu.

Zakończenie procesu ograniczania dostępu do terenu pod estakadą oznacza konieczność poszukiwania innego miejsca parkingowego dla osób, które przywykły tam parkować. Drogowcy apelują do kierowców, których pojazdy znajdują się jeszcze na tym terenie, o ich jak najszybsze usunięcie. Na tę operację MZD daje „kilka najbliższych dni”.