11-latek miał wypadek na quadzie. Jest w stanie ciężki

11-latek miał wypadek na quadzie. Jest w stanie ciężki

11-letnie chłopiec uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Podczas kierowania quadem wjechał w pociąg, znajdujący się na jednym z przejazdów. Natychmiast przewieziono go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Rzeczniczka szpitala przekazała informację, że stan chłopca jest stabilny. Mimo to potrzebuje on wciąż hospitalizacji, ponieważ stan określono jako ciężki.

Nietypowy wypadek

Wypadki samochodowe są – niestety – normą. Jednak takie sytuacje jak zderzenie quada z pociągiem są bardzo rzadkie i może się kończyć się śmiercią kierowcy quada. Sytuacja robi się jeszcze bardziej dramatyczna, kiedy dotyczy ona dziecka. Tak było w tym wypadku. 11-latek spędzał wolny czas jeżdżąc na quadzie. Dzisiaj pojazd ten jest bardzo popularny wśród młodych osób, więc nie ma się co dziwić, że jeżdżą na nim również dzieci. Bywają także sytuacje, w których dzieci dostają quady na Komunię.

Co na to policja?

Policja natychmiast zaczęła badać sprawę. Jedną ze standardowych procedur jest sprawdzenie trzeźwości osób zamieszanych. Oczywiście badanie 11-latka alkomatem byłoby bezsensu, ale maszynisty już to ominęło. Okazało się jednak, że był w pełni trzeźwy. Razem z prokuraturą funkcjonariusze prowadzą śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz jego przyczyn. Policja wystosowała także apel do rodziców, którzy mogą sobie nie zdawać sprawy z tego, jak niebezpieczna dla dziecka może być jazda quadem.

Czy dzieci mogą jeździć quadami?

Dzieci bardzo lubią quady. Jazda tym pojazdem jest naprawdę przyjemna i ekscytująca, ale jest jeden haczyk. Prawo zabrania jeździć czterokołowcem osobom, które nie ukończyły 14-tego roku życia. Mimo to rodzice pozwalają swoim pociechom na jazdę, co nie jest szczególnie rozsądne. Wypadek takim pojazdem może być bardzo poważny w skutkach. Zwłaszcza jeśli dziecko nie ma na sobie ekwipunku ochronnego, w tym niezbędnego kasku. Może jednak warto poczekać aż nas syn lub córka trochę podrośnie, zanim zdecydujemy się kupić quada w prezencie.

Jest wiele osób nastawionych negatywnie do quadów. Niektórzy nawet zostawiają pułapki w lesie na kierowców, co stwarza bardzo poważne zagrożenie dla ich życia.