Aresztowanie agresywnego 57-latka. Groził własnej rodzinie

Policjanci z Opola otrzymali kolejny zgłoszenie związane z przemocą domową. Gdy dojechali na miejsce, okazało się, że jej sprawcą jest 57-letni mężczyzna, mieszkający z żoną i córką. W domu miało dochodzić do aktów psychicznej i fizycznej przemocy. Mężczyzna między innymi poniżał swoich bliskich oraz zachowywał się w sposób utrudniający im codzienne życie. Za wszystko, co robił przez ostatnie kilka miesięcy odpowie przed sądem, który na ten moment umieścił go w areszcie. Sprawca przemocy cały czas stwarzałby zagrożenie dla swoich bliskich, dlatego odseparowanie go od nich było koniecznością.

To nie pierwszy raz

Okazuje się, że akt przemocy w stosunku do żony i córki nie był żadną nowością w tym domu. Według ustaleń śledczych proceder trwał kilka miesięcy. Na początku jednak kobiety nie odważyły się zawiadomić policji, ale w końcu miały wszystkiego serdecznie dość. Opowiedziały funkcjonariuszom o tym, co mężczyzna robił przez ten czas i są to naprawdę przykre opisy. Do incydentów dochodziło najczęściej po spożyciu alkoholu. 57-latek miał utrudniać dostęp do wspólnych części domu a także niszczył przedmioty, które należały do żony i córki. 

Ze względu na recydywę, mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku. Na ten moment znajduje się w areszcie, gdzie opolski Sąd Rejonowy umieścił go na trzy miesiące.

Przemoc domowa tak często bagatelizowana

Przemoc fizyczna i psychiczna względem domowników nie jest niestety rzadkością. Bardzo często jednak policja i mieszkańcy nie są świadomi, że do takich incydentów dochodzi, ponieważ wiele takich przypadków w ogóle nie jest zgłaszanych. Sprawcy przemocy potrafią też się wysilić na bardzo dobrą grę aktorską i zgrywać niewiniątka przed wszystkimi swoimi znajomymi. Dlatego nie powinniśmy tak łatwo oceniać po pozorach. Sami możemy nie zdawać sobie sprawy, że ktoś za naszą ścianą znęca się nad rodziną.

Takie sceny mają miejsce nie tylko w Opolu. W ostatnim czasie kilka różnych miast, np. Sanok, odnotowały wzrost przypadków przemocy domowej.