Wojciech Mann ostrymi słowami krytykuje festiwal w Opolu

Wojciech Mann ostrymi słowami krytykuje festiwal w Opolu

Podczas festiwalu w Opolu miało miejsce odczytanie podziękować dla osób, które występowały w telewizji publicznej na przełomie lat. To bardzo ładna inicjatywa, choć pojawiły się małe problemy, które wywołały oburzenie. Chodzi o niewymienienie niektórych postaci. Wśród nich znalazły (albo raczej nie znalazły) się takie osoby jak Elżbieta Skrętowska czy Wojciech Mann. Ten drugi zdecydował się publicznie wyrazić swoje oburzenie, mówiąc, że nawet „za komuny” nie dochodziło do takich sytuacji.

Wojciech Mann i jego konflikt z TVP

Nie jest żadną tajemnicą, że Wojciechowi Mannowi nie jest po drodze ani z obecną partią rządzącą ani z obecnym prezesem TVP Jackiem Kurskim. Wszystko zaczęło się w okolicach 2015 i 2016 roku, gdy władzę w Polsce przejmowało Prawo i Sprawiedliwość. Bardzo duża część dziennikarzy odeszła ze stacji, nie chcąc dostosowywać się do nowych wymogów. Wśród nich byli właśnie Wojciech Mann ale też takie osoby jak Robert Janowski czy Beata Tadla.

Już od samego początku przejęcia władzy Mann krytykował poczynania nowego partii rządzącej w bardzo stanowczy sposób. Oczywistym więc było, że jego utrzymanie w stacji nie jest im na rękę. Prezes Jacek Kurski posunął się więc do najprostszego rozwiązania, czyli zwolnienia prezentera.

Czysta złośliwość?

Dlaczego pominięto Wojciecha Manna podczas odczytywania formalnych podziękowań? Czy można mówić, że doszło do porozumienia? Na pewno to by było najłatwiejsze wyjaśnienie, ale też pewnie najbardziej naiwne. Tło konfliktu między środowiskiem dziennikarskim a TVP daje wystarczająco dobre powody, aby twierdzić, że to pominięcie było celowe. Nie da się ukryć, że był to kolejny krok w wojnie, która trwać będzie najprawdopodobniej w nieskończoność.

Środowisko telewizyjne jest bardzo specyficzne. Dziennikarze bardzo często muszą brać udział w wojnach ideologicznych, które rządzą się swoimi prawami. Nierzadko dochodzi do konfliktów, pomówień i wielkich skandali. Więcej na temat świata telewizji przeczytasz na portalu telewizjacentrum.pl.